Bioactive Research & Innovation İTÜ ARI Teknokent bünyesinde faaliyet gösteren, gıda teknolojileri alanında üniversite bilgi birikimiyle özel, güncel ve özgün çözümler üretmek üzere kurulmuş bir araştırma ve inovasyon merkezidir.

Araştırma ve inovasyon merkezi olarak ulusal ve uluslararası bir çok proje deneyimine sahip olan Bioactive, bünyesinde bulunan gelişmiş analiz cihazlarına sahip laboratuvarıyla gıda endüstrisinin ve diğer ilgililerin araştırma ihtiyaçlarına çözümler sunmaktadır.

Köklü ve güçlü akademik bilgi birikimi ve tecrübesiyle bilimsel danışmanlık, ortak çalışma alanları oluşturma ve projeler gerçekleştirme, araştırma geliştirme desteği sağlama, ürün geliştirme/üretme ve gıda analizleri konularında hizmetler sunmaktadır.

Bioactive; bilimin desteğine ihtiyaç duyan sanayiye,
Gıda Teknolojileri, Gıda Kalite Kontrol ve Gıda Kimyası konularında bilgi birikimi sunar.
BİLİMSEL DANIŞMANLIK TALEP OLUŞTURMA »
Bioactive, ulusal ve uluslararası proje deneyimiyle, ortak projeler oluşturma ve yönetme desteği verir. Ürün geliştirme ve teknoloji kullanımı konularında ortak çalışma alanları oluşturur. ORTAK ÇALIŞMA ALANLARI / PROJELER ORTAK ÇALIŞMA ALANLARI » Bioactive, gelişmiş laboratuvar olanakları ile çalışmalarınıza destek sağlar. Deneysel ve istatistiksel validasyon çalışmaları gerçekleştirerek uygulanabilir modeller oluşturur. ARAŞTIRMA GELİŞTİRME DESTEĞİ DESTEK TALEBİ OLUŞTUR » Bioactive, gelişmiş cihazlarıyla değerli bileşen ve etken madde analizleri, istatistiksel analiz uygulamaları ve duyusal analiz teknikleri konularında çözümler sunar. GIDA ANALİZLERİ ANALİZ LİSTESİ »

Teknokentli Firma

İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde faaliyetlerini yürüten İTÜ ARI Teknokent, 1.655.000 m2 büyüklüğünde bir arazide, 10 binasıyla bugüne kadar 148’i patentli toplamda 2500’ün üzerinde başarılı Ar-Ge projesine imza atarak değer üretmiş ve ülke ekonomisine katkı sağlamıştır.

Teknoloji firmalarına ve girişimcilere teknoloji geliştirmeleri ve bu teknolojileri ticarileştirmeleri için ortam ve olanak sağlama misyonuyla faaliyetlerine devam eden İTÜ ARI Teknokent, bugün itibariyle 252 Ar-Ge firması ve 6500’den fazla personeliyle yılda 600’ün üzerinde proje geliştirmektedir.

Bioactive, inovatif ve yenilikçi projeler üreterek İTÜ ARI Teknokent bünyesinde yerini almıştır.

Bioactive – ARI Teknokent Sayfası